WhatsApp: +86 -1866 -5800-742 info@doitvision.com

Novastar CVT10 10x Gigabit Ethernet til Fiber Converter

Novastar CVT10 er en omkostningseffektiv langdistancetransmissionsløsning til mellemstore til store LED-skærme. Den konverterer op til 10 netværkssignalkabler til et enkelt fiberkabel. Dens design gør det muligt for dig at installere det nemt, sikkert og pålideligt i et 19-tommers rack eller etui med en højde på 1 enhed.

Novastar CVT10 kan tilsluttes direkte til processorer, der er udstyret med fiberoptisk udgang såsom VX1000, MCTRL660 PRO, Phobos R5 og MCTRL4K.

$720.00

Kategori:

Novastar CVT10 10x Gigabit Ethernet til Fiber Converter

Novastar CVT10 er en omkostningseffektiv langdistancetransmissionsløsning til mellemstore til store LED-skærme. Den konverterer op til 10 netværkssignalkabler til et enkelt fiberkabel. Dens design gør det muligt for dig at installere det nemt, sikkert og pålideligt i et 19-tommers rack eller etui med en højde på 1 enhed.

Novastar CVT10

Novastar CVT10 kan tilsluttes direkte til processorer, der er udstyret med fiberoptisk udgang såsom VX1000, MCTRL660 PRO, Phobos R5 og MCTRL4K.

Denne LED skærm fiberkonverter kan bruges både som modtager eller sender og kan derfor også bruges sammen med andre Novastar processorer. Du skal bruge to enheder (TX/RX), når du bruger en processor uden fiberoptisk udgang.

CVT10 kan bruges til at sende data på 10 individuelle 1 Gb signaler til en afstand på op til 10 km. Den leveres med en strømledning, USB-kabel, 2x 10 G SFP (LC)-moduler, to støttebeslag (heraf en med møtrikker), forbindelsesstykke, skruer, 19″ installationssæt og samlediagram.

Funktionalitet

  • Modellerne inkluderer CVT10-S (single-mode) og CVT10-M (multi-mode).
  • 2x optiske porte med hot-swappable optiske moduler installeret på fabrikken, båndbredde på hver op til 10 Gbit/s
  • 10x Gigabit Ethernet-porte, båndbredde på hver op til 1 Gbit/s
    • Fiber ind og Ethernet ud: 8 x Ethernet-porte tilgængelige (porte 1–8), porte 9–10 er i øjeblikket ikke tilgængelige (til at være tilgængelige i den fremtidige opgradering)
    • Ethernet ind og fiber ud: 10x Ethernet-porte tilgængelige
  • 2 typer strømstik, inklusive et 3-benet strømstik og et PowerCON stik
  • 1x type-B USB kontrolport

Novastar CVT10

Specifikation:

  • Udgange
    • Hovedudgange: 10
  • Optisk
    • SFP Slot Type: 10G
    • Antal SFP-slot: 2
    • SFP-modul Fiberstik Type: LC
    • SFP-modul(er) inkluderet: Ja
    • Fibertilstand: Enkelttilstand
    • Maksimal transmissionsafstand: 10000 m
    • Bølgelængde: 1310 nm
  • Elektriske specifikationer og forbindelser
    • Strømforsyning: 100-240 V AC 50-60 Hz
    • Strømforbrug: 22 W
    • Strømstik ind: IEC , powerCON TRUE1
    • Datastik ind: USB
    • Datastik ud: RJ45
  • Termiske specifikationer
    • Maksimal omgivelsestemperatur: 55 °C
    • Minimum omgivelsestemperatur: -20 °C
    • Driftsfugtighed: 10-90 %rH
  • Inkluderede varer
    • Medfølgende kabler: IEC-kabel, USB-A – USB-B-kabel
    • Inkluderet tilbehør: 19” Rack installationssæt

Downloads

Novastar CVT10 Fiber Converter Specifikationsark