WhatsApp: +86 -1866 -5800-742 info@doitvision.com

Novastar CVT310 Ethernet Multi-mode optisk fiberkonverter

Novastar CVT310 er konverteren mellem Ethernet-kabel og multi-mode optisk fiberkabel til Novastar M3 LED-system.

$107.00

Kategori:

Novastar CVT310 Ethernet Multi-mode optisk fiberkonverter

Novastar CVT310 er en fiberkonverter fra Xi'an NovaStar Tech Co., Ltd. (herefter benævnt NovaStar), som tilbyder en måde at konvertere mellem optiske signaler og elektriske signaler til videokilder for at forbinde afsenderkortet til LED-displayet. Den er klar til brug, når den er tilsluttet, og der kræves ingen drivere.

Novastar CVT310

Funktioner:

  • 1 x Gigabit Ethernet-port
  • 1x Multiple-mode twin-core LC optisk port med et optisk modul installeret på fabrikken
  • Optisk port: 1.25 Gb/s hastighed, 850 nm bølgelængde, op til 550 m transmissionsafstand, hot pluggbar

Novastar CVT310

Downloads

Novastar CVT310 Fiber Converter Specifikationsark